Anasayfa Hakkımda

Hakkımda

abou-me

 

Merhabalar,

1 Ocak 1996 tarihinde İstanbul’da doğmuşum fakat “Nerelisin?” sorusuna İstanbulluyum cevabını vermedim hiçbir zaman. Annem ve babam Konyalı olduğundan cevabım Konya Ereğliliyim oldu her zaman.

İlkokul  ve ortaokul hayatımı 60.Yıl Sarıgazi İlköğretim Okulunda geçirdim .Başarılı ve meraklı  bir  öğrenciydim. En sevdiğim ders matematik olmuştu hep. Lise hayatımın ilk haftasını Konya Ereğli’de bulunan Ereğli Anadolu Lisesinde geçirdim fakat aileden uzakta yapamadığım için ilkokul hocamın sayesinde ek tercihler ile Hüsnü  Mehmet Özyeğin  Anadolu  Lisesine geçiş  yaptım. Lise hayatımda çok güzel  arkadaşlar  edindim  hiçbiri  ile bağlantıyı kesmedim hatta şu an en yakın arkadaşlıklarım liseden oldu diyebilirim. Bu  konuda kendimi  çok şanslı  hissediyorum.

forest

Çocukluğumun mükemmel  geçtiğini  düşünüyorum. Şimdiki gibi  tabletler , akıllı  telefonlar yoktu  bizim  zamanımızda sokağa  çıkıp saklambaç ,9 taş ,11 elli,  taso oynardık  arkadaşlarımla. Teknolojik olarak bir tetris  birde babamın  telefonunda yılan oyunu  vardı onu oynardık. Babam ilk bilgisayarı  aldığı  zaman  bilgisayarın başından kalkmazdım en büyük  tutkum bilgisayarda  vakit  geçirmek olmuştu. O zamanlar bilgisayarı kendi  çapımda öğrenmeye çalışır,  kuzenim Tanju  abim   bilgisayarda  bir şeyler  yapardı bende ona bakardım öğrenirdim  sonra araştıra araştıra  bir şeyler  öğrenmiştim  defalarca  kasayı açıp  içindeki  parçaları incelemişimdir. Bilgisayarı  çok  bozmuşluğum  olmuştur. Herhangi bir sorun  çıktığı  zaman ablam, babam bana sorardı  bende araştırıp  yapardım. Üniversite  tercihlerinde  ailem  ve  yakın çevrem    bilgisayar  mühendisliğinin  geleceğinin olduğunu düşünerek  tercihlerde  bana  bilgisayar  mühendisliğini  yazdırmıştı. Şimdi  ise  Fırat Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği   ikinci  sınıf  öğrencisiyim. Üniversite  hayatı  gerçekten bambaşka insan  kendi  ayakları üzerinde durmayı , hayatını şekillendirmeyi  bu dönemde  öğreniyor. Ben kendimi  bu  dönemde  tanımaya  başladım diyebilirim. Kitap  okumayı, müzik  dinlemeyi ,film  seyretmeyi, gezmeyi, yürüyüş yapmayı  seviyorum.

Önceden beri  bir sitem olmasını çok istemişimdir  fakat  bunun için hiç  faaliyete geçmedim. secilkarakoc.com web blogumu  açmama sebep olan,  bana  en büyük  desteği  veren en yakın  arkadaşım  sayesinde  açtım .Amacım hem kendimi geliştirmek  hem de siz okurlara faydalı bilgiler ve  ilgimi  çeken bilgileri  sunarak  faydalı  bir şeyler  yapmak.

Teşekkürler.